عدم دسترسی به فولدرهای اشتراکی در ویندوز 7 از ویندوز 10

سلام ، من می خوام از ویندوز 10 به فولدرهایی که روی ویندوز 7 به اشتراک گذاشته شدند، دسترسی داشته باشم ولی سیستم اجازه این کار را نمی ده؟ می خواستم من را راهنمایی کنید.

anonymous پاسخ داده شده
مایکروسافت 2 ماه پیش پاسخ 1 +22

پاسخ ها ( 1 )

  +1
  2 ماه پیش
  پاسخ

  برای دسترسی به فولدرهای اشتراکی که بر روی سیستم عامل های قدیمی که عموما هم به روز نیستند، به خصوص از سیستم عامل های جدید مانند ویندوز 10 که آپدیت 1709 را دریافت کرده‌اند. یکی از اهداف مایکروسافت از این بروز رسانی بالابردن سطح امنیتی سیستم عامل خود در نقل و انتقال اطلاعات مبتنی بر پروتکل به اشتراک گذاری فایل‌ها به نام SMB  (Server Message Block) می باشد. از این رو امکان استفاده از فایل‌های اشتراکی بر روی سیستم عامل های قدیمی مایکروسافت که بروز نشده باشند از ویندوزهای جدید به صورت پیش فرض وجود ندارد.

  برای فراهم کردن این امکان می بایست یا سیستم عامل قدیمی خود را ارتقا دهیم و بروز کنیم تا از پروتکل  SMB  نسخه جدید استفاده کنند و یا این که بر روی سیستم عامل های جدید امکان استفاده از پروتکل SMB نسخه قدیمی را فراهم کنیم. لازم به ذکر است این روش سطح امنیتی سیستم عامل را کاهش داده و ریسک امنیتی آن را بالا خواهد برد. با این وجود برخی روش ها برای حل این مشکل عبارت است از:

  • روش اول:

  در بخش Windows Features  ویژگی SMB 1.0/CIFS File Sharing Support  را نصب می کنیم. برای این کار می بایست از اپلت Programs and Features  در کنترل پنل گزینه Add Windows Features on را انتخاب کرده و ویژگی پروتکل SMB 1.0 /CIFS File Sharing Support  را مطابق شکل انتخاب می کنیم.

   

   

  • روش دوم:

  با دستور gpedit.msc  به تنظیمات Local Group Policy   (سیاست های گروهی محلی ) سیستم وارد شده و مسیر زیر را دنبال می‌کنیم:

   

  Computer Configuration > Administrative Templates > Network > Lanman Workstation

   

  و گزینه  Enable insecure guest logons  را با انتخاب گزینه Enable  فعال می کنیم.

   

   

خدمات

پشتیبانی

اجرا

مشاوره

دریافت مشاوره یا اجرای پروژه

 پرسش قبلی

پرسش بعدی